Wszystkiego najlepszego
Panie Profesorze

Prof. dr hab. Tadeusz Szreter

„Człowiek jest wielki (..) przez to czym dzieli się z innymi.”
[Jan Paweł II]

We wtorek 14 lutego obchodzi urodziny Nasz Pan Profesor Tadeusz Szreter.

Pan Profesor stworzył pierwszą w Polsce , największą Klinikę Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Otworzył ją na świat. Wykształcił bardzo wielu specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii; lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy.

Zawsze spokojny, skromny, ciekawy świata, uśmiechnięty, życzliwy, cały czas jest z nami i aktywnie uczestniczy w życiu i wydarzeniach w naszej Klinice i w Instytucie.

Życzymy jubilatowi przede wszystkim zdrowia, nieustającej pogody ducha, uśmiechu, pomyślności, spokoju i cierpliwości oraz dużo radości na każdy dzień.

Pracownicy Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii IPCZD

Proszę przyjąć najszczersze życzenia zdrowia i pomyślności w dniu urodzin. Miałem zaszczyt i przyjemność uczyć się od Pana, a potem pod Pana kierownictwem prowadzić przez wiele lat nasz blok operacyjny. Ucząc młodszych zawsze pamiętałem Pana stwierdzenie, że anestezjolog musi mieć wiedzę, myśleć krytycznie i umieć podejmować decyzje. Pamiętam też naszą jedyną wycieczkę Kliniki, nad Świder i Pana z małym Maćkiem, a my z żoną i Mikołajem. To były piękne czasy tworzenia zespołu Kliniki. Dziękuję
Przemek Łaniewskiw-Wołłk